בריקים לחיפוי קירות – למה עדיף לחפות קירות באבן ולא לצבוע?

הבריקים, שהפכו בשנים האחרונות, לפתרון פופולארי בחיפוי קירות, מציעים יתרונות רבים, ובמיוחד בהשוואה לצביעת הקיר או לציפויו בטפט, למשל. את הבריקים אפשר להשיג כיום בדוגמאות, צבעים וטקסטורות שונות, והם משווים למרחב כולו מראה מיוחד יותר, וגם תחושה כפרית, חמימה.

אם אתם מתלבטים האם לבחור באפשרות של בריקים כחיפוי לקיר, במקום לצבוע אותו – הנה כמה סיבות, מדוע כדאי לכם לבחור בהם כפתרון המתאים:

בגלל האווירה והסגנון – התקנת בריקים במקום צביעת קירות היא הזדמנות לשדרג את מראה החלל וליצור אווירה וסגנון מסוג אחר. הבריקים מעניקים למרחב כולו מראה חמים יותר, מראה כפרי וגם תחושה של בית. חיפוי קירות באמצעות בריקים משתלב מצוין לצד אלמנטים עיצוביים רבים אחרים ויכול ליצור מראה שלם ונכון יותר.
כי זה מבודד – חיפוי קירות עם בריקים מעניק גם יתרונות משמעותיים למי שחווים קשיים בבתיהם בכל הנוגע לשינויי טמפרטורה ורעש. חיפוי קירות עם בריקים יוצרים שכבת בידוד יעילה במיוחד גם מבחינה תרמית וגם מבחינה קולית. האבן היא אלמנט סופג אשר בולע לתוכו את הטמפרטורות החיצוניות או את הרעשים החיצוניים ומקנים לבית אותו הם מחפים את היציבות מבחינת טמפרטורות ובידוד רעשים החוצה ופנימה.
בגלל מגוון האפשרויות – את הבריקים אפשר למצוא כיום במגוון רחב מאד של סגנונות וצבעים. ישנם בצבעים חמים וגם כאלה שמגיעים בצבעים בהירים מאד. ישנם בריקים עם טקסטורות שונות וגם חלקים ללא דוגמאות. בזכות מגוון האפשרויות, המוצע כיום בשוק, ניתן לבחור בסגנון המתאים ביותר, זה שישתלב בסלון או בכל מקום אחר בבית, שבו מעוניינים להתקינו.
בגלל האיכות ורמת העמידות – חיפוי קירות בבריקים מספק לכם פתרון ברמה גבוהה. הבריקים נחשבים לעמידים מאד, חזקים ורבים מהם גם איכותיים. בעוד שצבע דוהה במשך הזמן והוא גם עשוי להתקלף מהקיר, הבריקים נותרים במקומם ומחזיקים מעמד לאורך שנים רבות.
אפשר להתקין אותם בכל מקום – את הבריקים אפשר להתקין בכל מקום. בדרך כלל בוחרים בהם לסלון, כאלמנט עיצובי מעל האח, מעל הקמין או על אחד הקירות החשופים במרחב, אולם אפשר גם לשלב אותם במקומות נוספים בבית, כמו במטבח, למשל, וגם בחדרי השינה.
בגלל המחיר – מדובר ביתרון משמעותי, ובמיוחד בהשוואה לאפשרויות חיפוי קירות אחרות. מחירם של הבריקים נחשב לאטרקטיבי מאד ולכן יכול להתאים לכל תקציב. כמובן שככל שמדובר בבריקים איכותיים יותר, כך המחיר גבוה יותר, אולם באופן כללי זהו פתרון שעלותו כדאית ומשתלמת מאד. במיוחד לאור העובדה שמדובר בחיפוי שנותר על הקיר שנים ארוכות ואין צורך לחדשו או להחליפו.

רגע לפני התקנת הבריקים

אם אתם רוצים להתקין בריקים בבית במקום לצבוע את הקירות, חשוב שתפנו לבעלי מקצוע המתמחים בתחום. אמנם, ניתן להתקין אותם גם באופן עצמאי, אולם אם רוצים ליהנות מתוצאות ברמה גבוהה וממראה נהדר, כדאי לפנות לבעל מקצוע העוסק בכך. כמובן שאנו בבריקים פלוס נשמח לייעץ ולהמליץ על בעלי מקצוע שעבדנו איתם בעבר והוכיחו את יכולותיהם. 

מאמרים נוספים: